Nie można do tego dopuścić!!!

Kolejny „zabójczy” dla przyrody, człowieka …..Świata – „plan dobrej inwestycji”.  Jeszcze jeden bezwzględny, grabieżczy atak wielkich posiadaczy –  bo czymże innym jest to jakieś Progress Poland, jeśli mają takie środki – na  nas „maluczkich”, na to co jeszcze nam pozostało, czyste: woda i powietrze,  bez przemysłowego brudu i smrodu –  „….. ilość wody, jaką rocznie zużyje megaferma wyniesie prawie 6 mln m3! Dla porównania, szacowana objętość tutejszego jeziora Czaplino to nieco ponad 13 mln m3. Czyli świniom wystarczą 2 lata by wypić tak ogromny zbiornik! Mieszkańcy Czaplinka słusznie zatem obawiają się, że po uruchomieniu megafermy poziom wody gruntowej opadnie, a jej jakość pogorszy się……..jak w 2009 AMERYKAŃSKA KORPORACJA Smithfield Food Corporated kupiła pod rumuńską miejscowością Timisoara ziemię. Tam zbudowała gigantyczne chlewnie produkujące 4 milionów prosiaków rocznie. Po jej uruchomieniu ceny żywca spadły drastycznie, a 3 lata później tradycyjna hodowla świń w Rumunii praktycznie zniknęła. ………..że społeczność lokalna nic na tej inwestycji nie zyskała. Smithfield zatrudnił 4 osoby, ponieważ cały proces hodowli był tak nowoczesny i zmechanizowany, że nie potrzebne były ręce do pracy. Za to uciążliwości związane z sąsiedztwem chlewni do dziś odczuwają wszyscy mieszkańcy: po pierwsze nieustanny smród, do tego latem dochodzą muchy. Najgorzej jest z wodą, ponieważ ta czerpana ze studni ma charakterystyczny zapach i smak gnojówki.”https://xebola.wordpress.com/2017/07/05/w-czaplinku-ma-powstac-ferma-megaferma-najwieksza-ferma-w-europie/

To też kolejny powód, żeby poważnie rozważyć kwestię odchodzenia od bycia konsumentem toksycznej dla nas, samych zwierząt, świata  – produkcji zwierzęcej. UZALEŻNIENI OD „KOTLETA”, jesteśmy potencjalnymi ofiarami agresywnej, zachłannej polityki potężnego przemysłu mięsnego.  Pośrednio uczestniczymy w tym niszczycielskim procederze, podcinając gałąź, na której siedzimy. 

Weganizm, czyli  konsekwentne odrzucenie produktów zwierzęcych,  to na dzień dzisiejszy najlepszy z możliwych, BO ZDROWY – bojkot ewidentnego zła, jakim jest wielki przemysł mięsny.