Wyglądasz staro, brakuje ci protein.

Któregoś dnia, dosyć długo starałam się rzeczowo  odpierać  argumenty pewnego mojego znajomego przeciw diecie wegańskiej. Usłyszałam o jego córce, która omal nie utraciła wzroku na skutek odstawienia mięsa, o jego niezmiernie wychudzonym, z wydętym brzuchem koledze weganinie, którego spotkał po latach itd…. . Wyjaśniałam, że prawdopodobnie jego córka lekkomyślnie, wyłącznie odstawiła mięso, bez opracowania dla siebie odpowiednio skompensowanej diety roślinnej. Co do wzdętego brzucha i niedowagi, to na samym początku miałam ten sam problem. Amerykańskie badania wykazały, że 30% ludzi powinno unikać glutenu, bo ten odpowiada za wiele naszych chorób. Okazało się, że mnie to też dotyczy. Oczyszczone ze złogów gnilnych roślinną dietą jelita, dotkliwiej zaczynają odczuwać zetknięcie z glutenem, dlatego, jeśli kogoś dopadną na wegańskiej diecie nawracające wzdęcia, powinien unikać winowajcy – glutenu, który zapewne nigdy mu nie służył. Sama z powodu glutenu miałam dość niebezpieczną sytuację – uszkodzenie jelita, pęknięcie naczynia i spory krwotok wewnętrzny, konieczna była transfuzja.

Jakiś czas później czytam taktowną wiadomość od tego pana ( w moim wieku )  na messengerze: ” – Czy wiesz, co powoduje, że skóra się szybko starzeje?…..proteiny, brakuje Ci protein…….., kiedy pierwszy raz zobaczyłem Twoje zdjęcie, to myślałem, że jesteś grubo po sześćdziesiątce…… .

–  Ok. – odpowiadam – niech będzie, dla mnie to nieistotne…

–  Nieistotne? Wszystko ci jedno, jak wyglądasz ? – wyraził pan swoje zdziwienie. Dowalił wegance, a ona się nie obraziła? Nienormalna, czy co…?

Tak trudno jest zrozumieć, że ktoś może myśleć inaczej.  Inaczej jem, więc inaczej myślę.

http://ezoterycznie-blog.blogspot.de/2016/09/dieta-rozwoj-czy-jedzenie-miesa-obniza.html?m=1

Jestem kobietą, jakoś staram się wyglądać, no i nie chcę też robić złej reklamy diecie wegańskiej. Dlatego kolejny raz chcę powtórzyć. Chociaż ciężko pracuję, nigdy nie czułam się lepiej, jak teraz, na wegańskiej diecie bezglutenowej. Mam odpowiednią wagę, żadnego wzdętego brzucha, nie ślepnę, nie biorę żadnych leków,……, a starzejemy się prędzej, czy później – wszyscy.

Po pracy poszłam dzisiaj na spacer i zrobiłam sobie – 57 letniej staruszce kilka zdjęć.

20161112_162411 20161112_163857 20161112_162419

20161112_163207 20161112_163942 20161113_095908

W tej lampce, jak zwykle z rana sok z grejpfruta, innym razem cytryna z wodą…..